Mesajlaşma Bölümümüz Aktif Olmuştur, Aşağıda Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz

25 comments to “Mesajlar”

You can leave a reply or Trackback this post.
 1. VEFAT HABERİ
  Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinden ŞİNASİ ŞİŞMANHASANOĞLU vefat etmiştir.
  Merhumun cenazesi 29/12/2018 Cumartesi günü Kocatepe Camiinde öğle namazının ardından Karşıyaka mezarlığında toprağa verilecektir.
  Merhuma Allah’tan rahmet, Kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

  ÇH-KONOR YÖNETİMİ

 2. VEFAT HABERİ
  Çamlıhemşin Konaklar mahallesinden Veysi KUTLU vefat etmiştir.
  Merhumun cenazesi 14.9.2018 Cuma günü öğle namazına müteakiben Karşıyaka Camisinde kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecektir.
  Merhuma Allah’tan rahmet, Kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
  ÇH-KONOR YÖNETİMİ

 3. Doğurmuş-doğurmamış vicdanı ve kalbi anne olan, tüm canlılara anne şefkatiyle yaklaşabilen, çileyi, cesareti, dayanıklılığı, sevdayı, türküyü, maniyi sığdırdıkları kocaman yürekleriyle karadeniz kültürünün biricik simgesi olan Hemşin Kadınlarının ellerinden öper, hayatta olmayanların aziz ruhları önünde saygıyla eğiliriz.
  Evlatlarımızın iyi günlerini sağlık ve huzur içinde göreceğimiz nice ANNELER GÜNÜMÜZ OLMASI dileği ile “ANNE” günümüz KUTLU OLSUN !
  Ch konor

 4. Vefat haberi
  Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinden, Derneğimizin değerli üyesi Mevlüt Dikbıyık bugün(7/11/2017) Ankara’da vefat etmiştir. Merhuma Allahtan rahmet, tüm sevenlerine ve ailesine başsağlığı dileriz. .. 8/11/2017 çarşamba günü Kocatepe camiinde kılınacak ikindi namazını müteakip Çamlıhemşin’e götürülecek ve Konaklar Mahallesinde aile kabristanlığında defnedilecektir.
  Allah rahmet eylesin…
  ÇH-Konor Yönetim Kurulu

 5. Konaklar Mahallesinden üyemiz Nafiz Şişman’nın, yaşamını ABD-Maryland eyaletinde sürdürmekte olan oğlu İnşaat Yüksek Mühendisi Bekir Şişman’ı 28 Ekim 2017 tarihinde kaybetmenin derin uzuntusunu yasiyoruz.Ailesine ve tum onu seven dostlarina sabır ve bassagligi dileriz.Cenazesi 29 Ekim 2017 pazar gunu ogle namazina mutakip ABD-Maryland Ulusal Mezarlığında defnedilecektir.Mekani Cennet Olsun..
  Taziye için Babası Nafiz Şişman 0 312 441 74 73
  ÇH-Konor Yönetim Kurulu

 6. Sevgili Üyelerimiz ve Hemşehrilerimiz, 8/10/2017
  Pokut Samistal Derneği sayfasında “Kara Haber” başlığıyla yayımlanan bir yazıyı okuyan bazı hemşehrilerimizin bu konuya açıklık getirmemizi istemesi üzerine, mal sahibimiz olan Rize Valiliğinin ilgili makamlarıyla yaptığımız görüşme sonunda aşağıdaki bilgi alınmıştır.
  Rize İl Genel Meclisinde, Rize ilindeki lojman, okul, arsa gibi mal malvarlıklarının satılması konusu tartışılmıştır. Anladığımız kadarıyla bu düşünce Rize iliyle de sınırlı değildir. Özel İdarenin elindeki kaplıcanın ise zaten Ayder’in kentsel dönüşüm projesi kapsamında TOKİye devredileceği ifade edilmiştir. Çamlıhemşindeki biri otel olan diğer eski iki okulla birlikte Taşmektep de değerlendirme kapsamındadır. Konunun Taşmektep’in kötü işletilmesi ile uzaktan yakından ilgisi yoktur, hukuken de olamaz. Mal sahibi kiraya verdiği mülkün işletmesiyle yalnızca kontrat hükümleri çerçevesinde ilgilenir, gerisine karışmaz, kirasını alır. Kiradan daha kârlı bir ticaret olacağını düşünürse ve hukuki bir sorun yoksa, satar.
  Durum bundan ibarettir. Durumu “Kara haber” şeklinde duyurmak ya cehaletten ya da açıklanması mümkün olmayan farklı niyetlerden kaynaklanabilir. Ayrıca devlet işleyişinde köklü değişiklikler planlandığı konusu da çeşitli ortamlarda konuşulmaktadır. Kaldı ki satış kararı kesin hükme bağlansa bile Taşmektep özelinde mülkün değerini oluşturan varlığın sahibinin bağışçılar olması satış sürecinin kolay olmayacağını aşikâr kılar.
  Diğer taraftan üyemiz olsun olmasın bazı hemşehrilerimizin şeffaflık konusunda hala bazı endişeleri olduğunu gördüğümüz için, bu konuya bir kez daha açıklık getirme gereği ortaya çıkmıştır. Taşmektep projesinin başladığı günden bugüne kadar her türlü hesap hareketi kurumsal ve bilimsel olarak banka nezdinde tutulmakta, mali tablolar önce yönetim kuruluna, sonra denetim kuruluna, sonra genel kurula ve tüm üyelere ve nihayet web sitesine konarak açık ve net şekilde ilan edilmektedir. Şeffaflık konusunda kuşkusu olanlara hukuki yol tabiiki açıktır. Projenin başından beri gelip geçen tüm yönetim kurullarını, hesapların ibra edildiği Genel kurullara katılan tüm dernek üyelerini töhmet altında bırakan, parasal usulsüzlük iddiasının bir hakaret davası konusu olabilmesi de aynı şekilde meşrudur.
  Bu konularla ilgili son açıklamamız budur.
  ÇH Kon-Or Yönetim Kurulu

 7. Vefat haberi,
  Konaklar mahallesinden, Derneğimizin kurucu üyelerinden, eski Köşk Pastanesi sahiplerinden Hüseyin Altaş vefat etmiştir. Merhum Hüseyin Altaş’a Allah’tan rahmet, yakınlarına tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. 6/9/2017 çarşamba günü Kocatepe camiinde kılınacak öğle namazını müteakip Karşıyaka mezarlığında defnedilecektir.
  ÇH-Konor Yönetimi

 8. VEfAT HABERİ,
  DURSUN ALİ GÜLAY VEFAT ETMİŞTİR.
  Derneğimizin kıymetli üyeleri Şerif Gülay, Prof.Dr.Hüseyin Gülay ve Necip Gülay , Merhum Halil Gülay, Nezaket Demirci ve Zeynep Yücel’in babaları, Üyelerimiz
  Serap Gülay, Umay Yücel Salmanlı ve Ural Yücel’in sevgili büyükbabaları Ortan köyünden Gulapoğlu ailesinden Dursun Ali Gülay 9/7/2017 tarihinde İzmir’de tedavi gördüğü hastanede vefat etmiştir. Merhum Dursun Ali Gülay’a Allah’tan Rahmet, Gülay ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz.
  Merhum, 11 Temmuz 2017 salı günü Çamlıhemşin- Ortan Köyünde öğle namazını müteakiben aile kabristanına defnedilecektir. Allah Rahmet eylesin..
  Taziye için Oğlu Şerif Gülay 0537 465 49 77
  ÇH-Konor Yönetimi

 9. HAVA REYHAN VEFAT ETMİŞTİR
  Derneğimizin üyeleri, Hanife Sönmez’in Annesi ve Haluk Sönmez’in Kayınvalidesi, Çamlıhemşin, Yukarı Çamlı6ca (Vice) mahallesinden, Merhum Kazım Reyhan’ın eşi Hava REYHAN 7.6.2017 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.
  Merhumenin cenazesi 8.6.2017 Perşembe günü Kocatepe camisinde, öğle namazı akabinde kılınan cenaze namazı sonrasında Cebeci Asri Mezarlığında toprağa verilmiştir.
  Merhumeye Allah’tan rahmet, Kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
  Taziye için oğlu Şeref Reyhan 533 264 68 84
  ÇH-Konor Yönetim Kurulu

 10. VEFAT HABERİ
  Konaklar Mahallesinden, Tarakçıoğlu’larından NIHAL APAYDIN vefat etmistir. Merhumenin cenazesi 07.05.2017 pazar gunu Ankara Karsiyaka Camiinden ogle namazini muteakip karsiyaka mezarliginda defnedilecektir. Merhumeye Allahtan Rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. ÇH-KONOR YÖNETİMİ

 11. VEFAT HABERİ,
  KONAKLAR MAHALLESİNDEN, MELİKLERDEN ÜYEMİZ TUNCAY KUTLU’NUN KAYINVALİDESİ, ÜYEMİZ DENİZ NİKOL KUTLU IŞIK VE NİNA KUTLU’NUN ANNEANNESİ İNGE REİMER 86 YAŞINDA VEFAT ETMİŞ OLUP 9 MAYIS 2017’DE HAMBURG’TA CENZE TÖRENİ DÜZENLENECEKTİR. MERHUMEYE ALLAH’TAN RAHMET, GERİDE KALAN AİLESİ VE TÜM SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

  CH-KONOR YONETİMİ

 12. VEFAT HABERİ,
  KONAKLAR MAHALLESİNDEN, HACALOGLU’LARINDAN, CUMHUR HACALOĞLUNU KAYBETTİK. BUGÜN(31.03.2017 CUMA) ESKİŞEHİR’DE İKİNDİ NAMAZINA MÜTEAKİP HASANPOLATKAN BULVARI MAHMUT SAMİ RAMAZANOĞLU CAMİİN DEN EBEDİ YOLCULUĞUNA UĞURLANACAKTIR. MERHUM CUMHUR HACALOĞLU’NA ALLAH’TAN RAHMET, YAKINLARINA VE TÜM SEVENLERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.
  CH-KONOR YONETİMİ

 13. Yine acı bir haber…
  Fatma GÜLAY VEFAT ETMİŞTİR…
  Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinden, Sayın İdris YAMANTÜRK’ün kızkardeşi, Zehra Yamantürk, Hüseyin Gülay, Merhume Hanife Yamantürk ve Canan Gülay’ın anneleri, merhum Bahadır GÜLAY’ın eşi Fatma GÜLAY’ı kaybetmiş bulunmaktayız.
  Merhumenin cenazesi 12.1.2017 Perşembe günü Ankara Karşıyaka camisinde öğle namazı akabinde kılınacak olan cenaze namazı sonrasında aynı yerde toprağa verilecektir.
  Merhumeye Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
  Taziye için Oğlu;
  Hüseyin GÜLAY 532 372 15 04
  ÇH- KONOR YÖNETİMİ

 14. Ortan köyünden Ortan Köyü Muhtarı Ekrem Demirci’nin babası, Demircioğullarından Fikret Demirci 7 Ocak 2017 tarihinde vefat etmiştir. Yarın Çamlıhemşin Merkez Camii’nde 08 ocak 2017 (pazar günü) öğle namazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra defnedilecektir. Merhum Fikret Demirci’ye Allah’tan Rahmet, oğlu Ekrem ve diğer tüm akraba, yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.
  ÇH-Konor Yönetim

 15. Web Sitemiz sunucu probleminden dolayı yayında olmadığından, Merhum Kemal Coşkun’nun vefat duyurusunu bu sayfadan yayımlayamadık.
  Bu vesile ile Merhum Kemal Coşkun’a Allah’tan rahmet, Coşkun ailesine ve tüm sevenlerine tekraren başsağlığı dileriz.
  ÇH-Konor Yönetim

  Konaklar Mahallesi Şamiyançlardan, 1941 doğumlu Kemal Coşkun 01.01.2016 da vefat etmiştir. Ankara Hacı Bayram Camii’nde 02.01.2016 da (Bugün) , ikindi namazını müteakiben, kılınacak cenaze namazından sonra Çamlıhemşin’e götürülecek ve aile kabristanında defnedilecektir.
  Merhuma Allah’tan rahmet, eşi Kamer ve çocukları Hüseyin, Nazmi, Niyazi ve Dilek’e başsağlığı ve sabırlar dileriz.
  Taziye için : Hüseyin Coşkun : 0 542 325 33 55
  ÇH-Konor Yönetim

 16. İyi Günler Sayın dernek yöneticileri;\r\nÖnemsiz bir konu olabilir ama benim için önemli Atatürk İlkokulu mezunlar listesinde babam YAŞAR ALTAŞ’ın adı gözükmüyor.\r\nBu durumu işlemenizi rica ediyorum.\r\n\r\nSelamlar

  • Sayın Remzi Altaş
   Yayınladığımız Mezunlar Listesi resmi makamlar tarafından sunulan bilgiler ile sınırlıdır. Bundan 10 sene önce, şimdiki Okul Müdürlüğüne yapılan müracaatlar, alınan izinler ve okul sınırları dahilinde araştırma yapmamıza imkân verilmesi ile oluşan formaliteler neticesinde söz konusu liste oluşmuş ve o tarihten itibaren de dernek sitesinde yayınlanmıştır. Bu basit görünen çalışma için gönüllülerimiz 1 ay boyunca okula gidip gelmiştir. Konuya önem verildiği için bu ciddi çalışma yapılmıştır. Yaprakları solmuş, yıpranmış büyük kalamoza defterlerine benzeyen eski defterlerden hiçbir teknoloji kullanmadan alınan söz konusu listelerde Altaş soyadlı başka bir çok hemşehrimizin ismi kayıtlı iken Yaşar Bey’in isminin kayıtlı olmaması üzücüdür. 10 senedir ilk defa bir eksik bilgi bildirimi olmuştur. Tarafınızca bildirilen bu durum, bir ihtimal, diploma kağıdı alınmadan ayrılınmış bulunduğundan olabilir. Ancak elbette ki, her zaman her aşamada istenmese de hatalar olabilir. Bu nedenle, eğer, son sınıfı da okuyarak okuldan diploma alındığına dair elinizde kesin bilgileriniz varsa, okula müracaat edip, tetkik edilerek tarafınıza geri bildirimde bulunulmasını talep edebilirsiniz. Bu takdirde, sitede babanızın isminin yer almasından kıvanç duyacağımızı bilmenizi isteriz.

 17. Konaklar Mahallesinden Çakırlardan Hacer Çakır vefat etmiştir. Merhumeye Allahtan rahmet, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. (Defin bilgileri elimize ulaşınca detay bilgiler verilecektir.)\r\n\r\nÇ.H Kon-Or Yönetimi.

 18. FAHRİ BİRYOL VEFAT ETMİŞTİR\r\n\r\n Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinden Kercillerden Hanife Biryol ve Merhum İbrahim Biryol’un oğlu, Merhum Halil Biryol’un torunu, Muzaffer Biryol’un yeğeni FAHRİ BİRYOL’u 14/02/2016 tarihinde kaybetmiş bulunmaktayız.\r\n\r\nMerhumun cenazesi 15.2.2016 Pazartesi günü Trabzon Meydandaki İskenderpaşa Camisinde öğle namazı akabinde kılınacak olan Cenaze namazı sonrasında Trabzondaki aile kabristanında toprağa verilecektir.\r\n\r\n Merhuma Allah’tan rahmet. Kederli ailesi, ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.\r\n\r\nÇH- Konor Yönetimi

 19. MEHMET GÜVEN VEFAT ETMİŞTİR.\r\n\r\nDeğerli büyüklerimiz Tecina’lı merhum Hüseyin ve Makrevis’li eşi Pervin (Tarakçıoğlu) Bayraktar ailesinin kızları Rana-Sinan Güven çiftinden torunları olan Mehmet GÜVEN, 4 Şubat 2016 tarihinde vefat etmiştir. \r\n\r\nTHY de pilot olarak görev yapan genç kardeşimizin elim bir trafik kazası sonucu tedavi görmekte olduğu hastanede 75 gün direndikten sonra hayata veda etmesini derin bir teessürle karşılıyoruz.\r\n\r\n Cenaze 7 Şubat 2016 da Ankara Kocatepe Camiinde öğle namazını müteakiben kaldırılacaktır. \r\n\r\nTarakçıoğlu ve Bayraktar ailesine sonsuz sabır ve dayanma gücü, merhuma Allah’tan gani rahmet ve cennet mekan diliyoruz.\r\n\r\n\r\nÇH Kon-or Yönetimi\r\n

 20. Üzüntü üstüne üzüntü..!!!!! ÇINAR KUTLU VEFAT ETMİŞTİR… \r\n Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinden (Makrevis) değerli üyemiz Şenol – Melike Kutlu çiftinin oğlu ÇINAR KUTLU vefat etmiştir.\r\n Çınar’arımıza son görevimizi 23 Ocak 2016 Cumartesi günü Kocatepe Camisinde öğle namazı akabinde kılınan cenaze namazı ile yaptık , Karşıyaka Mezarlığında sonsuzluğa uğurladık. Çınar bebeğe Allah’tan rahmet diler, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.\r\n\r\nÇH Kon-Or Yönetimi

 21. Yine vefat haberi, yine üzüntümüz büyük…\r\nÇok değerli büyüğümüz Çamlıhemşin Konaklar Mahallesinden Meliklerden Hüseyin Kutlu 29/11/2015 günü vefat etmiştir. Tüm yakınlarına ve tüm hemşehrilerimize başsağlığı ve sabırlar dileriz. Merhum’un naaşı 30/11/2015 pazartesi günü(Yarın) Kocatepe Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip, Ankara’da Karşıyaka Mezarlığına defnedilecektir. Nur içinde yatsın.\r\n Ç.H Kon-Or Yönetimi.\r\nMessage *

 22. Üzüntümüz büyük…\r\n Çok değerli üyemiz Konaklar Mahallesinden Aytürk Altaş 25/11/2015 günü vefat etmiştir. Tüm yakınlarına ve tüm hemşehrilerimize başsağlığı ve sabırlar dileriz. Merhum’un naaşı 26/11/2015 perşembe günü(Yarın) Kocatepe Camii’nde kılınacak öğle namazını müteakip, Ankara’da Karşıyaka Mezarlığına defnedilecektir. Nur içinde yatsın…\r\n Kon-Or Yönetimi.

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.